НОВИНИ

Один з регіонів України став лідером з експорту сільгосппродукції

29.06.2021 12:00
630_360_1567678779-268

На сьогодні Вінниччина має налагодженні зв’язки з 145 країнами світу. Продукція області продається майже у всьому світі, розпочинаючи з Молдови і закінчуючи Австралією. І це не завершений процес укладення договорів про співпрацю, адже Вінниччина налагоджує зв’язок і з Республікою Узбекистан. Про це повідомляє Новости Винницы, пише agronews.ua.

Експортує Вінниччина переважно сільськогосподарську продукцію. Це, для прикладу, олія, зерно, борошно. Проте сюди можна додати продукцію машинобудування і харчової промисловості, деревину і текстиль. Саме ці галузі промисловості користуються популярністю у всіх країнах світу.

За 2020 рік торговельний оборот Вінниччини склав приблизно два мільярди доларів. З них майже десять мільйонів доларів – завдяки співпраці з Республікою Узбекистан. Ці показники і змусили покращувати взаємозв’язки з цією країною. Тому 15 червня офіційна делегація Вінницької області й відправилась до Узбекистану.

«Перебуваючи з офіційним візитом в Республіці, ми провели низку перемовин з представниками торговельно-промислової палати. Також мали змогу поспілкуватись з власником та директором найбільшої мережі супермаркетів «Корзинка», який наголосив на особливостях оптової торгівлі та політиці компанії» , – розповідає Володимир Мережко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної державної адміністрації.

Перемовини відбулись також із керівництвом Самаркандської та Сурхандар’їнської областей.

Вже у липні цього року запрошено делегацію Сурхандар’їнської області до Вінниці. Ця область знаходиться на кордоні з Афганістаном.

А ось у вересні цього року запрошено керівництво Самаркандської області на щорічний інвестиційний форум. Зустрічі плануються, аби детальніше обговорити перспективи розвитку міжрегіональної співпраці.

Також на міжнародній виставці «Сільське господарство — AgroWorld Uzbekistan 2021» презентували вінницькі підприємства, котрі зацікавлені у співпраці і є цікавими Республіці. По-перше, це представники машинного будівництва, які виробляють сільськогосподарську техніку. І звісно, представники аграрної сфери, які вирощують сільськогосподарську продукцію.

Загалом найбільшою популярністю у Республіці користуються електроди, вироби з недорогоцінних металів, машини для обробки мінеральних копалин, цукор, кондитерські вироби, продукція хімічної промисловості (зокрема, органічні барвники, фарби та лікарські засоби), котли для центрального опалення, сільськогосподарська техніка. А ось на експорт м’яса та субпродуктів до Узбекистану припадає лише п’ять відсотків.

Володимир Мережко коментує:

«Вінниччина досить активно презентує себе на міжнародному рівні, особливо у експортній продукції. За даними Подільської митниці, майже 26 тисяч підприємств отримали сертифікат експортера. А це означає, що наша продукція користується найбільшим попитом, в першу чергу, на ринках Європейського Союзу. Найголовніше — експорт продукції промислових підприємств Вінниччини має можливість збільшуватись, адже є ринки збуту, які ще неохваченні, але в процесі налагодження співпраці».

На сьогодні є відпрацьований список продуктів і обладнання, яке цікавить Республіку Узбекистан. Це, насамперед, основні продукти харчування (мед, борошно, олія, гречка, цукор, сухе молоко, молочна продукція, м’ясо яловичина, картопля, консерви, морква), сільськогосподарська техніка і каолін. Також позитивна тенденція експортування зростає і у виробництві м’яса птиці.

Що стосується найкращої динаміки розвитку експорту у 2020 році, то це меблева і харчова продукція (різні види олії) та електроди. Їх експорт збільшився на 20% та 30% відповідно.

Нагадаємо, що Україна збільшила експорт равликів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: