НОВИНИ

Новий метод продовжує терміни зберігання фруктів та овочів

14.11.2019 12:09
Без названия (7)

Дослідження австрійських учених доводить, що обробка гарячою водою з додаванням біоагенту може бути альтернативою хімічним методам обробки овочів та фруктів для продовження терміну зберігання, пише AgroTimes .
Дослідники з Інституту екологічної біотехнології Технологічного університету в Граці (Австрія) разом з Австрійським центром промислової біотехнології розробили метод обробки овочів та фруктів гарячою водою та біоагентом, який зменшував кількість гнилісних бактерій та грибків.

Метод працює із залученням природних захисних сил плодів через «тепловий удар».

В експерименті вчені заразили яблука мікроорганізмами, що викликають гниття. Потім фрукти помістили гарячу водяну баню та обробили препаратом на біологічній основі.

Фрукти, оброблені цим методом, були на 20% стійкішими, ніж ті, які обробляли лише гарячою водою.

«Цей комбінований підхід — стійкий та екологічно безпечний спосіб зменшити втрати яблук. На основі цього методу ми можемо оптимізувати зберігання яблук разом із партнерами по промисловим проектам», — пояснила керівник Інституту екологічної біотехнології Габріеле Берг.

Команда також виявила, що метод ефективний і на цукрових буряках.

Додавання біогенного агента спричинило занепокоєння у світі мікробіології, оскільки, як було встановлено, він має більш сильний вплив на грибок, ніж лише обробка гарячою водою.

Хоча команда перевіряла екологічний метод лише на яблуках та цукрових буряках, він може застосовуватися до багатьох видів продукції.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: