ВАЖЛИВО

На Одещині з’явився небезпечний для екосистеми хижак

26.07.2021 16:01
ahressyvnyy-y-prozhorlyvyy-v-odesskoy-oblasty-poyavylsya-opasnyy-dlya-eko

Африканський сом з’явився в дельті Дунаю, що представляє серйозну загрозу рибним ресурсам регіону. Про це повідомив агентству Agerpres директор румунського Національного інституту з охорони навколишнього середовища (INCDPM) Дьєрдь Дяк, пише  agronews.ua.

«Африканський сом в дельті Дунаю небезпечний. Ця риба пожирає практично все, і тут скоротяться популяції всіх риб. Ви уявляєте, що станеться з мальками осетрових! Необхідні термінові заходи», – зазначив він.

Хижак попадався на вудку і місцевим рибалкам. Вони вважають, що африканський сом потрапив в Дунай з рибницьких ферм.

«Ясно, що це не наша риба. Вона пересувається по суші за допомогою передніх плавників. В останні дні ми зловили багато таких риб. Швидше за все, вони потрапили в річку з рибних господарств », – розповів 54-річний Едуард Герман з села Кришан, який вже зловив кількох африканських сомів.

Африканський сом (Клара) зустрічається в Африці, на Близькому Сході і в Південно-Східній Азії. За формою тіла нагадує сірого сома і вугра. Цей вид всеїдний, харчується водяними жуками, молюсками, рибою, рослинною їжею і навіть покидьками органічного походження, а в природних умовах є головним хижаком.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: