НОВИНИ

В Україні площа зрошувальних земель скоротилася на 70%

02.03.2020 14:32
foto

Для українських грунтів настає дуже небезпечна ситуація. В умовах посухи проблема їх деградації може набути ознак екологічної катастрофи. У світі площа зрошуваних земель щорічно збільшується на 1%, а в Україні за два десятиліття вона зменшилася на 70%, повідомляє доктор економічних наук Житомирського національного агроекологічного університету Віталій Данкевич. Про це пише Економічна правда.

Наприклад, ефективність прибавки врожаю від вирощування олійних культур на поливі в порівнянні з середніми показниками становить 0,69 т / га. При цьому в разі вирощуванні сої на поливі прибавка врожаю є найвищою – 0,94 т / га, тоді як соняшнику – 0,49 т / га. Зараз в світі зрошується близько 270-300 млн га. Поливні землі забезпечують 40% світового виробництва продовольства, займаючи лише 18% площі сільгоспугідь.

«В Україні площа наявних зрошуваних земель, за даними Державного агентства водних ресурсів, – близько 2,17 га, з яких власне зрошується лише чверть – 505 тис. га. Чому в Україні не розвивається система зрошення? Фінансувати будівництво або відновлення зрошувальних систем – це дорого», – пояснив експерт.

За його словами, розширення зрошуваних площ обійдеться сільгоспвиробнику приблизно $ 2,6 тис. на га.

Незважаючи на відчутні збитки, які аграрії отримують від посух, сільгоспвиробники не поспішають інвестувати в зрошувальні системи, тому що в умовах дії мораторію на продаж землі, близько 90% сільгосппідприємств працюють на орендованій землі.

«Невпевненість в тому, що завтра можна буде продовжити господарство на орендованих землях і неможливість купити їх в рамках чинного законодавства, стримують наміри вкладати кошти в довгострокові проекти, одним з яких є модернізація, відновлення або розширення зрошувальних систем», – підсумував учений.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: