НОВИНИ

Названо Топ-3 світових виробника пива, які пішли з ринку росії

24.04.2022 08:00
mify-o-pive-1080x675

Найбільший у світі виробник пива AB InBev вирішив повністю піти з росії та продати бізнес. Компанія працює під брендами Bud, Corona Extra, Hougaarden, Leffe, Staropramen, Taller та ін. Про це повідомляє Обозреватель, пише agronews.ua.

Це останній пивний гігант зі світового топ-3 виробників, який остаточно відмовився вести справи в рф – раніше аналогічні рішення ухвалили Heineken і Carlsberg.

Про звільнення з росії AB InBev повідомив на своєму сайті.

“Anheuser-Busch InBev оголосила про продаж своєї неконтролюючої частки у спільному підприємстві AB InBev Efes. Заява AB InBev про зупинення дії ліцензії на виробництво та продаж Bud у росії також будуть частиною потенційної угоди”, – заявили у компанії.

Купити частку може турецька пивоварня Anadolu Efes. Проте випускати пиво під брендом Bud у рф вона вже не зможе. Ця компанія вже придивляється до російських заводів Carlsberg.

AB InBev Efes володіє у росії 11 пивоварними заводами. Вони розташовані у Владивостоці, Волзькому, Іваново, Казані, Калузі, Клину, Новосибірську, Омську, Саранську, Ульяновську, Уфі. Також компанії належать 3 солодові комплекси – у Казані, Омську та Саранську.

ABI nBev виробляє міжнародні пивні бренди, які продаються по всьому світу: Budweiser (Bud), Corona, Stella Artois, Hoegaarden, Leffe, Staropramen, Taller, Beck’s, Lowenbrau, Franziskaner, Spaten, Bass. Але, крім цього, майже в кожній країні компанія виробляє національні бренди. Наприклад у росії це “Клинское” , “Сибірська корона” , “Толстяк”, Bagbier та інших.

Вихід із росії коштуватиме AB InBev понад $1 млрд. До того ж увесь прибуток від продажу пива “Чернігівське”, яке є одним із національних брендів в Україні, компанія направить на гуманітарні потреби.

Загалом російський ринок пива втратить сотні відомих брендів. Так, Carlsberg випускає напої під 300 марками (Carlsberg, Tuborg, Kronenbourg, 1664, Baltika та ін.). А Heineken належать близько 500 найменувань, включаючи Heineken, Amstel, Foster’s, Newcastle Brown Ale, Star, Tecate, Tiger та ін. Національні бренди в росії – “Охота”, “Жигулівське”, “Степан Разін”, “Бочкарев” та ін.

Раніше всі три компанії вже оголошували про зупинення інвестицій у рф, припинення реклами та заборону на частину поставок. Тепер вони планують повністю позбавитись бізнесу в країні-агресорі.

Чи не відстають і інші виробники пива. Так, чеські Plzensky Prazdroj (бренди Pilsner Urquell, Velkopopovický Kozel і Gambrinus) та Budejovicky Budvar (Budweiser Budvar) вже припинили постачання до росії. Власних заводів у них немає.

Читайте також: Названо українську альтернативу російській нафті.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: