НОВИНИ

Названо Топ-3 напрямки для експорту українського часнику

28.01.2019 15:52

Світовий ринок продовжує демонструвати швидке зростання споживання продукту. Посівна площа часнику в Україні в 2018 році склала 22,6 тис. га, що на 4,4% більше, ніж в 2017 р (21,5 тис. га). Повідомлення Ради з питань експорту продовольства (UFEB) передає УкрАгроКонсалт.

Основна частина посівів, згідно з повідомленням, зосереджена в приватному секторі — 21,5 тис. га, тоді як площа промислових підприємств склала в 2018 році 1,1 тис. га.

«Внутрішнє вирощування забезпечує 90% місцевого ринку. Найбільші посівні площі часнику зосереджені у Вінницькій, Одеській, Львівській, Київській, Кіровоградській, Харківській, Черкаській областях», — кажуть аналітики UFEB.

Значні інвестиції були вкладені в технологічний прогрес, який дозволив збільшити виробництво і відкрити нові ринки.

Поставка часнику з України за 2018 р склала 1,3 тис. т. Основними покупцями українського часнику були такі країни як Білорусь, Латвія, Польща, Естонія, Грузія і Австрія.

Якщо говорити про світовий ринок часнику, то він демонструє постійне зростання як в поставках, так і в споживанні. Монополістом на даному ринку можна вважати Китай. Він є топ-виробником і експортером, а його частка від світового ринку становить 80%. Індія не так яскраво виражена на світовому ринку, але може скласти конкуренцію китайському часнику, її частка 5,3%. Бангладеш — 1,4%, Південна Корея — 1%, М’янма — 0,8%, Узбекистан — 0,7%, Туреччина — 0,5% доповнюють «картину» експорту.

Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства передбачає, що в найближчі роки світовий ринок буде демонструвати повільне зростання (4% до 2022 року). Азіатсько-Тихоокеанський регіон не втратить свої позиції. Індія і Китай будуть основними гравцями на ринку і далі. Це обумовлено підтримкою виробництва з боку уряду цих країн.

«Українським виробникам потрібно орієнтуватися на ринок Європи, Прибалтики та Північної Америки. Збільшувати поставки часнику потрібно в свіжому вигляді, адже зараз в світі панує тренд на свіжі продукти. Скласти конкуренцію і збільшити динаміку експорту допоможуть стрілкуючі сорти (hard neck), саме вони будуть найбільш популярними», — вважають в UFEB.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: