НОВИНИ

Названо ще один коридор для експорту зерна 

17.06.2022 10:02
zerno-kherson

Українська зернова асоціація (УЗА) звернулася до уряду з проханням організувати через молдовське село Паланка зелений коридор для вивезення українського зерна у річкові порти Дунаю. Про це повідомляє Українська зернова асоціація (УЗА), пише agronews.ua.

У зверненні ідеться, що нині через усі доступні альтернативні шляхи Україна може експортувати не більше 1,5 млн тонн зерна на місяць. Тоді як до 24 лютого ці обсяги сягали 5-6 млн тонн завдяки тому, що на 95-98% зерновий експорт здійснювався через морські порти.

«Наразі велика частина експорту зерна здійснюється через українські порти Дунаю. На жаль, один зі шляхів доступу до дунайських портів — міст через Дністровський лиман пошкоджений та рух залізничних вагонів та автомобільного транспорту значно ускладнений. Іншим шляхом доступу до портів Дунаю є автомобільна дорога через село Паланки (Молдова). Очікувано, ця дорога раніше не була задіяна під перевезення вантажів, відтак, пропускна здатність її значно обмежена», — йдеться в повідомленні.

Через це УЗА просить уряд створити зелений коридор для перевезення зернових вантажів на експорт через дунайські порти, зокрема на ділянці поблизу села Паланки.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: