АГРОРЕГІОНИ

Названо області-лідери зі зростання цін на продукти

26.05.2022 10:11
700x371-60ed3a3cdb556

Абсолютними чемпіонами в зростання цін на основні продовольчі товари в Україні стали: Херсонська область зі зростанням на 29,6%, та Черкаська, Миколаївська, Сумська та Тернопільська області, які показали зростання на 13,1-10,3%. Про це йдеться у «Огляді продовольчої безпеки та політики в Україні», проведеною Київською школою економіки, пише agronews.ua.

У цілому по Україні ціни на хліб, борошно, м’ясо, молочні продукти, молоко та овочі зросли на 5,6-34,5% в залежності від продукту. 

Найбільш значні зміни відбулися у таких категоріях товарів:

  • пшеничне борошно (17%)
  • гречана крупа (27%)
  • просо (35%).

«У січні-лютому, наприклад, зміна цін на ці товари склала до 5%. Зростання цін на свинину (10%), молоко (9%), вершкове масло (12%), цукор (7%) і рослинне масло (13%) з початком війни є досить помітним. Наприклад, у порівнянні з довоєнним періодом, зростання цін на цю продукцію не перевищувало 4%, — йдеться у огляді. — Основними причинами підвищення цін стали зростаючі світові ціни на продовольство і енергоносії, викликані, серед іншого, масштабними інфраструктурними руйнуваннями, збільшенням витрат на логістику, збоями в операційній діяльності та поставках в Україні». 

Розрахунки Центру дослідження продовольства та землекористування (KSE Агроцентр)


Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: