НОВИНИ

Названо найперспективнішу нішеву культуру для вирощування в Україні

04.01.2020 19:22
chufa-22

Середземноморська культура добре росте практично у всіх регіонах України. Чуфа, вона ж земляний мигдаль або тигровий горіх, на думку експертів, – одна з найперспективніших нішевих культур для вирощування в Україні. Про це пише propozitsiya.com .

На сьогоднішній день її вирощують, переважно, дрібні фермери в Полтавській, Сумській, Тернопільській та Запорізькій областях. При цьому українські селекціонери вивели для вирощування на всій території країни сорти «Фараон» і «Новинка», а на півдні — «Снігурівський» і «Інгульський».

За своїми властивостями ця культура досить поживна — горіхи містять у собі багато жирів (до 35%), цукру (близько 25%), білку та крохмалю. За поживністю чуфа перевершує арахіс втричі. Вона — прекрасна сировина для виробництва тортів, печива, цукерок та інших солодощів.

З просушених і прожарених у духовій шафі горішків чуфи готують дієтичний напій, схожий на каву, і «мигдальне молоко».

Відзначається, що чуфа родом із Середземномор’я, але прекрасно росте практично у всіх регіонах України. Культура любить освітлені ділянки і легкі чорноземи і при цьому збагачує землю азотом. Погано приживається чуфа тільки у вапняних ґрунтах.

Агротехніка чуфи схожа з вирощуванням картоплі. Перше підгортання проводять, коли кущі підростуть, а потім — після сильних дощів, поливів і прополювань.

Вартість бульб для посадки у приватних виробників коливається від 30 грн за 100 г (або 170 грн за 180 штук). Чуфа для вживання в їжу продається по 85 грн за упаковку вагою 200 г.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: