НОВИНИ

Названо головних покупців українського яблука

23.01.2023 12:19
yabluka-kurkul-60283

Попри заблоковані російськими окупантами українські морські порти українські садівники змогли відновити експорт свіжого яблука до країн Південно-Східної Азії та Близького Сходу. Повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

«Країни Близького Сходу у новому сезоні стали головним напрямком експорту свіжого яблука у сезоні 2022/23, після початку збирання осінніх сортів яблука. Зокрема ОАЕ знову стали основним покупцем, купивши за перші три місяці сезону майже 3 тис. т українського свіжого яблука», — зазначив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Серед головних імпортерів яблука з України були Саудівська Аравія, Катар, Ірак, Кувейт та Оман.

«Особливо показовим для мене є відновлення експорту до Малайзії, де українське яблуко здобуло гарну репутацію. Адже ця країна дуже далеко від України, а логістика істотно подовжилася і подорожчала. Проте українські садівники довели, що вони продовжують знаходити рішення навіть у таких складних умовах та зберігати присутність на стратегічно важливих для України ринках збуту», — додав Андрій Ярмак.

Як зазначив експерт, протягом декількох місяців з початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ на територію України, садівники та трейдери України змогли знайти нові логістичні маршрути та відновити постачання до найбільш віддалених країн. 

За даними EastFruit, за перший квартал сезону 2022/2023 (серпень-вересень) у порівнянні з тим же періодом минулого сезону Україна наростила експорт яблука в ОАЕ на 2% і в Катар — на 11%. Також різко більш ніж утричі зріс обсяг експорту свіжого українського яблука до Узбекистану.

Водночас експорт до країн ЄС досить різко знизився. Серед країн ЄС, які продовжували у першому кварталі імпортувати значні обсяги яблука з України, можна відзначити лише Румунію та Швецію.

Якщо ж оцінювати календарний рік, то за перші 10 місяців 2022 р. Україна експортувала, попри розв’язану росією війну, у 2,4 раза яблука більше, ніж за той же період 2021 р.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: