НОВИНИ

Найбільшу на Волині плантацію лохини врятували від неправильного живлення

30.10.2019 14:19
golubika-boruvka-lohina--s-evropy-photo-4f37

ТзОВ «Волинська ягідка», яка цього року збільшила площі насаджень лохини із 75 до 160 га, справилася із проблемами живлення рослин, коли стала використовувати для підкислення води замість фосфорної кислоти ввести сульфат амонію. Про це повідомляє журнал The Ukrainian farmer.

«Плантацію заклали на торфовищі, а гребні (гряди) формували із суміші торфу та піску з облаштуванням двостороннього крапельного поливу. Крім того, періодично здійснюються позакореневі підживлення рослин», — йдеться у публікації.

Автор статті, консультант з агрохімії Броніслав Котвицький, аналізує проблеми живлення, із якими зіткнулися виробники та пропонує шляхи їх вирішення.

Зокрема, він помітив недостатнє гілкування рослин і повільний ріст пагонів, а також у нетиповий жовто-фіолетовий окрас частини листків.

Торфовище, на якому посаджена лохина, підстелена крейдяною породою, яка, безумовно, здійснює свій вплив на торфовий ґрунт. Вода водойми, що споруджена в крейдовому середовищі й використовується для поливу, має відповідно лужну реакцію і повинна під час використання обов’язково підкислюватися. Спроби здійснювати підкислення фосфорною кислотою виявилися недостатніми й призвели до надлишкового фосфорного живлення рослин, що і було встановлено рослинною діагностикою.

Таким чином, проблема надлишкового кальцію, що надходить як з водою так і частково за рахунок підґрунтових карбонатів, створювали некомфортну для рослин кислотність, а кальцій, як один з найбільш активних антагоністів, утруднював надходження у рослини інших важливих елементів живлення (магнію, калію, міді, цинку, кобальту), що було теж встановлено діагностикою. Окрім того, у двох зразках із трьох виявили недостатнє живлення азотом.

Рекомендовано було замість фосфорної кислоти ввести сульфат амонію, що одночасно більш підкислює та покращує живлення рослин азотом і сіркою, яких бракує.

Рекомендовані були також позакореневі підживлення з необхідним (за результатами рослинної діагностики) набором елементів живлення та обов’язковою амінокислотною основою.

За короткий період після виконання рекомендацій стан рослин значно покращився, почалось активне утворення та ріст пагонів, що є основою для формування крони кущів і майбутніх урожаїв.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: