НОВИНИ

НААН розробила систему захисту пасік від заразних захворювань та отруєнь бджіл

08.05.2020 13:32
https://agronews.ua/

Інститут тваринництва Національної академії аграрних наук України розробив систему захисту пасік від заразних захворювань та отруєнь бджіл. Про це повідомляє пресслужба Національної академії аграрних наук України у Facebook, пише agronews.ua.

«Інститут тваринництва НААН розробив систему захисту пасік від заразних захворювань та отруєнь бджіл. Повна назва розробки: «Система захисту пасік від заразних захворювань та отруєнь бджіл на основі принципів GBP (Good Beerkeeping Practice – належної бджолярської практики)», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, в основу системи захисту бджіл від інфекційних захворювань і отруєнь покладено принципи належної бджолярської практики (GBP – Good Beekeeping Practice), яка спрямована на допомогу бджолярам з метою приведення виробничої практики у відповідність до стандартів і вимог Європейського Союзу з виробництва якісної, безпечної і конкурентоспроможної продукції бджільництва, а також недопущення отруєнь, виникнення і розвитку заразних хвороб бджіл.

Належна бджільницька практика розроблена відповідно до вимог Кодексу Аліментаріус «Загальні принципи гігієни харчових продуктів» якого є загальновизнаними та діють у всьому світі і прийняті в якості обов’язкових, в тому числі і в Україні.

За інформацією пресслужби НААН, із впровадженням розробленої системи на пасіках України бджолярі зможуть продавати продукти бджільництва як на внутрішньому ринку, так і у всіх країнах-членах ЄС. Згідно з останніми вимогами дані норми є обов’язковими для бджолярів, які виробляють продукти бджільництва в комерційних цілях.

Як наголошується, розроблена вченими НААН Настанова з належної бджолярської практики разом з проєктами нормативних документів дозволяє профілактувати виникнення і розвиток інфекційних захворювань і не допускати отруєння бджіл пестицидами і агрохімікатами в період медозбору.

Нагадаємо, на Кіровоградщині загинуло понад 2 млн бджіл.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: