ВАЖЛИВО

На Житомирщині сталася екологічна катастрофа

10.08.2021 12:05
4-4

Упродовж трьох днів після аварії 7-9 серпня водоканал скидає у річку Тетерів неочищені стоки, а це – тисячі тонн на добу. Про це повідомляє Перший Житомирський, пише agronews.ua.

9 серпня в районі Паперової фабрики бригади на декількох човнах – дехто у захисних рукавичках – виловлювали мертву рибу та раків.

Чоловіки говорять, вже зібрали декілька мішків. При тому, що її змиває.

Велику кількість риби прибило до берега. Її працівникам допомагають збирати чайки.

У мерії повідомили, що концентрація кисну в районі Паперової фабрики, де стоки водоканалу, становить 2 мг/дм3 при тому, що нижня межа 4 мг/дм3. Такий низький показник кисню тримається навіть після скидів води із Відсічного, які мали пришвидшити течію та підвищити аерацію.

9 серпня мають запустити два насоси, що зменшать кількість викидів у Тетерів.

На сесії міської ради заявляли, що житомиряни, які не знали про ситуацію на водоканалі, збирали у пакети рибу.

Депутати проголосували за звільнення керівника водоканалу та звернулися до поліції щодо відкриття кримінального провадження за фактом службової недбалості, яка призвела до екокатастрофи.

У владі заявляли, що випала 6-денна норма опадів, однак депутати коментують, що така версія причини аварії малоймовірна.

Нагадаємо, що оприлюднено ціни на новий врожай картоплі в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: