АГРОРЕГІОНИ

На Закарпатті судитимуть директора за створення стихійного сміттєвого полігону

21.04.2022 14:00
17_svalka2

Берегівська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо директора товариства за фактом забруднення земель шкідливими відходами, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля (ч. 1 ст. 239 КК України). Про це повідомляє Закарпатська ОП, пише agronews.ua.

За даними слідства, керівник товариства, що займалося збором і утилізацією сміття, кілька років вивозив відходи на переповнений сміттєвий полігон. Таким чином він незаконно зайняв суміжні із ним земельні ділянки, утворивши там стихійне звалище. Натомість обвинувачений не вжив жодних заходів для пошуку альтернативного місця розміщення відходів, а продовжував забруднювати землі, які комунальної, так і приватної власності.

Експертиза підтвердила забруднення земельних ділянок площею 5,3 га (для порівняння, таку площу мають вісім футбольних полів). Там зафіксовано перевищення фонового вмісту марганцю, міді, свинцю та цинку.

Унаслідок дій директора товариства природний стан земель порушено, а зазначені негативні зміни складу ґрунту створили небезпеку для життя та здоров’я людей.

Завдано шкоди і навколишньому середовищу на 58,2 млн грн. Для відшкодування збитків прокурором окружної прокуратури разом із обвинувальним актом до Берегівського районного суду направлено і відповідний позов.

Читайте також: На Полтавщині окупанти завдали ракетний удар по фермерському господарству.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: