ГОЛОВНЕ

На вітчизняному ринку домінує імпортна цибуля

19.02.2019 15:24

За даними офіційної статистики, в січні Україна імпортувала 8,9 тис. тонн ріпчастої цибулі. Для січня такий обсяг є рекордним, принаймні за останні 5 років, до того ж, мова йде про найбільший обсяг імпорту в розрізі поточного маркетингового року. Саме імпортна цибуля складала головну пропозицію на вітчизняному ринку, активність українських фермерів була досить стриманою, пише «Інфо-Шувар».

У січні 2019 року на майданчику ринку було продано 1,7 тис. тонн цибулі. Левову частку в цьому обсязі також займала саме імпортна продукція.

«Ми щоденно слідкуємо за подіями , які відбуваються на майданчику нашого ринку, вони чудово відображають загальну картину вітчизняного плодоовочевого бізнесу. Ще в жовтні ми помітили поступове збільшення пропозиції імпортної цибулі, а в січні за нашими оцінками на майданчику ОРСП «Шувар» частка імпорту в структурі пропозиції цибулі досягала 80%, за нашими оцінками, це близько 1,3-1,4 тис. тонн або 15% від національного імпорту в цьому місяці . Таким чином наш ринок в цьому сезоні затвердив статус одного з найбільших каналів реалізації сільгосппродукції в Україні. До речі, за перші 2 тижні лютого на ОРСП «Шувар» було продано цибулі навіть більше, ніж за весь січень і майже вся вона була імпортна. Тобто, в кінці цього місяця ми розраховуємо на черговий рекордний показник», – розповідає Іван Федишин, керівник напрямку «Овочі та Фрукти» ОРСП «Шувар».

Як вже повідомлялось, цього сезону Україна досить рано почала імпортувати цибулю. Така необхідність виникла у зв’язку зі зниженням врожаю власної цибулі в країні, через несприятливі погодні умови влітку. Крім того, більшість українських фермерів, яким вдалось зібрати більш-менш якісний врожай, сьогодні тримають цибулю в сховищах, сподіваючись отримати кращу ціну в квітні 2019 року. Саме це створило сприятливі умови для імпортерів.

Цікавим є те, що раніше внутрішній дефіцит Україна компенсувала здебільшого поставками цибулі з країн ЄС, але врожай європейської цибулі в цьому сезоні теж постраждав через літню посуху, тому українським імпортерам довелось шукати альтернативні канали поставок.

За даними аналітиків ОРСП «Шувар», восени на майданчику ринку здебільшого пропонувалась цибуля з Азербайджану, а вже з другої половини листопада та протягом зими головні поставки відбувались з Казахстану та Узбекистану.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: