НОВИНИ

На Вінниччині вперше розплодилися дикі шакали: 10 вполювали

24.12.2020 17:02
132877515_1763076783861670_5514570475768609747_o

У Вінницькій області кілька останніх років поспіль виявляють небувалих для цих країв хижаків — шакалів. Фахівці пов’язують поступову міграцію тварин зі зміною клімату та глобальним потеплінням. Про це повідомляє vezha, пише agronews.ua.

Вперше на Вінниччині шакала зафіксували два роки тому на території Могилів-Подільського лісгоспу й це був перший випадок появи шакала у лісах Центральної України на пам’яті сучасних мисливствознавців Вінниччини.

У 2019 році було кілька випадків на території Тульчинського лісгоспу, повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

Вже протягом 2020 року в області виявили та вбили 10 хижаків. Для порівняння, кількість добутих за рік аборигенних хижаків вовків – 15 голів. Вперше шакала виявили у Бершадському та Чечельницькому лісгоспах (по одному звірові), ще одного шакала відстріляли в Тульчинському ЛМГ. Рекордсменом за кількістю добутих хижаків є ДП «Крижопільський лісгосп» – упродовж року там натрапили на сімох звірів.

Спочатку мислівці добули трьох особин шакала (самку і два самці) взимку – в урочищі Сестрилів, що знаходиться неподалік смт Верхівка та Тростянець під час облавного полювання за участю єгерської служби, державної лісової охорони та мисливців. На інших натрапляли протягом року в різний час, але приблизно у тій же місцевості, – йдеться у дописі

Мисливствознавець Тростянецького лісництва Валерій Діденко вважає, що це все були члени одного сімейства шакалів.

“Під час полювання з метою регулювання чисельності шкідливих хижаків, що здійснюємо постійно згідно із дозволами, мисливці натрапляли на шакалів у заростях очерету, природному сховку шакала. Взагалі-то спочатку думали, що це бродячі собаки. Але зовнішні ознаки шакала звичайного дуже характерні”, – прокоментував Валерій Діденко.

Мисливствознавці Вінницького ОУЛМГ вважають, що незвичний для регіону хижак оселився на Вінниччині через зміну клімату, потепління, малосніжну і теплу зиму. У центр України він мігрує з півдня дельтами річок Південний Буг і Дністер.

“Шакали добираються до нашої області з півдня по цих річках, переховуються у заростях очеретів, у плавнях, прибережній смузі річок. Це характерні для їхнього виду біотопи. Цих хижаків зараз не стримують кліматичні бар’єри, наші зими стали малосніжними, м’якшими, а шакали не адаптовані до глибокого снігу, у них короткі лапи. Тому й, можливо, вони сюди мігрують у пошуках поживи. Це вперше за практику моєї роботи ми зафіксували шакалів на Вінниччині”, – розповів завідувач сектору мисливського господарства Вінницького ОУЛМГ Василь Мельник.

Шакали споживають фрукти, комах, плазунів, птахів та їхні яйця, гризунів, зайців, малих копитних, нападають на ослаблених крупніших хижаків. Саме для дрібних звірів, пташок – це сильний природний ворог. Особливу шкоду він завдає майбутньому потомству птахів, виїдаючи цілі кладки яєць крижня, фазана та інших пернатих.

Водночас фахівці запевняють, що для людини шакали не становлять загрози.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: