НОВИНИ

На Рівненщині у промислових масштабах вирощують фундук

15.10.2020 09:02
pro-orehi

Олександр Царук із Сарн, що на Рівненщині, вже 4 рік вирощує фундукові сади у промислових масштабах. Про це повідомляє golos, пише agronews.ua.

Нині в Олександровому садку налічується понад 3,5 тис. дерев. Він розрахував, що в майбутньому продуктивність плантації може сягнути 18 тонн, проте на це потрібен час.

Бізнесмен об’їздив безліч садів в Україні, Польщі, щоб зрозуміти, як це — посадити промисловий горіховий сад. Одного разу йому продали 200 кущів звичайної ліщини, але про це чоловік дізнався тільки через чотири роки. Тепер Олександр сам продає саджанці й якість гарантує. Попит на культуру в Україні набирає обертів, а його сад в Рівненській області один з найбільших.

«Доглядаю за рослинами без гербіцидів. Підживлюю лише екологічними добривами. Найважче в горіховому бізнесі пережити перші роки росту рослин. Згодом сад стає «самостійним». Крони перших рядів захищають решту дерев від сильного вітру, а листя та суха трава стають природним добривом», — ділиться набутим досвідом Олександр Царук.

Вирощені плоди Олександр відправляє на свіжий ринок або продає приватним клієнтам.

Нагадаємо, розробка українських науковців дозволила у 4 рази зменшити усихання соснових лісів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: