НОВИНИ

Розробка українських науковців дозволила у 4 рази зменшити усихання соснових лісів

14.10.2020 08:02
DSC04868

Усихання соснових лісів в попередні роки було великою проблемою для лісової галузі України. Науковці Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту провели дослідження з працівниками державних лісогосподарств та виявили головні причини всихання соснових лісів. Згодом було розпочато проведення необхідних санітарних заходів, які дозволили у 4 рази зменшити ураження лісів небезпечними шкідниками. Про це повідомляє lisvolyn.gov, пише agronews.ua.

Наразі фахівці державних підприємств навчилися визначати уражені масиви, виявляти та розрізняти шкідників лісу, проводити якісний моніторинг «хворих» лісів, а відтак провели виїзні наради для депутатського корпусу, керівництва області, районів і місцевого самоврядування. Випробували різні методики боротьби зі шкідниками, у тому числі – встановлення феромонних пасток.

Вибудували стратегію захисту лісу і одними з перших в Україні та й у Європі розпочали її виконувати. Багато хто з українських екологів звинувачував волинських лісівників у надмірній «увазі» до вражених соснових угідь. Та подальші дії польських і білоруських лісівників повністю виправдали волинську стратегію.

“Ситуацію вдалося стабілізувати завдяки вчасним та в достатньому обсязі проведеним санітарним заходам, – про це начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко зазначив на одній із колегій Держлісагентства. – Ми напрацювали практичний досвід, що може неодноразово стати в нагоді”.

У рамках планового моніторингу в лісах Волині триває щорічна інвентаризація шкідників та хвороб лісу. Ці ретельні обстеження лісових площ, які перебувають у зоні ризику ураження шкідниками, працівники державної лісової охорони області проводять скрупульозно, щоб при першій же можливості завадити масовим поширенням шкідників. Під особливим контролем – волинські бори.

“Аналізуючи результати відомчого нагляду фахівців охорони і захисту лісу лісогосподарських підприємств Волинського ОУЛМГ, лісопатологів державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Херсонлісозахист», а також  досліджень науковців Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства в лісах Волині, можна констатувати, що лісопатологічна ситуація в області ще досить складна, проте динаміка площ уражень суттєво йде на  спад”, – зазначає перший заступник начальника – головний лісничий управління Руслан Войцеховський.

Варто зазначити, що із грудня 2017 року волинські лісівники змушені були навіть призупинити рубки головного користування по хвойному господарству, спрямувавши всі зусилля та засоби на порятунок лісу від «зеленої пожежі».

Так, у 2017 році санітарні заходи на ділянках, ушкоджених верхівковим короїдом, були проведені на площі 1593 га, у 2018 р. – на площі 3950 га, у 2019-му – 2780 га, а за 9 місяців 2020-го – на площі 1025 га.

Метод виявися виправданим. Починаючи з 2018 року, площа вражених верхівковим короїдом насаджень стала зменшуватись.


Перегляди: 10
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: