НОВИНИ

На Львівщині ліси стануть багатоярусними і різновіковими

27.05.2021 12:02
lis-dereva

Під час виїзної наради Державного агентства лісових ресурсів на Львівщині вивчали досвід лісгоспів, які першими в Україні перейшли на прогресивні методи ведення лісового господарства. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Одним з таких став Стрийський лісгосп, який у 2013 році, скориставшись практикою зарубіжних колег, запровадив рубки переформування. Йдеться про поступове перетворення чистих одновікових насаджень на багатоярусні мішані різновікові деревостани.

Першим кроком стало створення на базі Задеревацького лісництва ще в 2008 році науково-виробничого стаціонару площею майже один гектар.

Директор лісгоспу Ростислав Павлів показав учасникам наради ділянки із пробними площами. Для них характерне успішне природне відновлення, видове біорізноманіття та вертикальна структура.

Учасники наради змогли порівняти деревостани після рубок переформування з контрольною ділянкою, де працювали по-старому.

Нині в Стрийському лісгоспі рубки переформування проведено на площі 1362 га. Біля витоків запровадження нових методів ведення лісового господарства стояли перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень та завідувач кафедри лісівництва Лісотехнічного університету, професор Григорій Криницький.

Цікавий досвід накопичено і в сусідньому Сколівському лісгоспі, розташованому у гірській зоні Карпат, де переходять від суцільної лісосічної форми заготівель до вибіркової — вона найбільш наближена до природи лісу.

Для цього провели базове лісовпорядкування з виділенням лісових насаджень, в яких найкраще застосовувати рубки переформування.

За сім років такі рубки провели на площі 600 га і заготовили майже 45 тис. метрів кубічних деревини.

Учасники наради змогли побачити масиви, де проводили рубки переформування. Тут ділянки вкриті лісом, створено сприятливі умови для росту та природного відновлення ялиці, бука, смереки.

Як вважає начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека, ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва дасть змогу покращити екологічну ситуацію в Сколівських Бескидах та забезпечить вагомий внесок у зниження інтенсивності кліматичних змін.

«Рубки переформування дозволять вирощувати біологічно стійкі, високопродуктивні деревостани навіть у час кліматичних змін», — наголосив голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець.

Нагадаємо, що на Житомирщині висіяли майже 65 тонн лісового насіння.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: