НОВИНИ

На Луганщині бджоляр створює «медовий конвеєр»

23.08.2021 15:12
228603661_3976197072490180_4418126646765248453_n

Луганський бджоляр Микола Титаренко впроваджує «медовий конвеєр» з медоносних культур, які квітнуть в різні періоди сезону збирання меду. Про цеповідомляє Проєкт USAID, пише agronews.ua.

Конвеєром Микола Титаренко називає чергування різних медоносних культур, які по черзі квітнуть неподалік його пасіки у селі Комишне Щастинського району. Наявність різних культур та кормова база з них важливі для отримання якісного меду.

«З травня до серпня біля моєї пасіки квітнуть різні медоносні культури. Раніше пасіка була кочовою, я постійно переїжджав у пошуках кормової бази. Зараз сам створюю її, а вулики стоять стаціонарно на платформах», — розповідає бджоляр.

Торік Микола Титаренко з сином отримали по два гектари землі, засіяли їх різними травами — синяком, буркуном, фацелією. Ці культури дають багато нектару. Із синяку пан Микола зібрав насіння.

Нещодавно бджоляр обміняв частину насіння на фацелію. Обмін нерівноцінний, але пан Микола не засмучується з того. Каже, що аби землі було на користь, а вона обов’язково віддячить.

Також бджоляр домовився з місцевим фермером про посів гречки, еспарцету, рапсу: у травні цвітуть чорноклен, акація, у червні — еспарцет, липа, у липні — соняшник. Цьогоріч перший мед, який тут качали, був з акації та чорноклена.

За словами Титаренка, саме мед з чорноклена називають аристократичним за вишуканий смак.

Такий підхід до посіву медоносних культур дозволяє бджоляреві отримувати гарний врожай меду та продуктів бджільництваЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: