НОВИНИ

На Хмельниччині на ринку з’явилася червонокнижна рослина

29.04.2021 11:39
IMG_2011

Одна з перших доступних весняних рослин, якою багато хто любить поласувати, — черемша. Салати з неї не тільки смачні, а й корисні. Особливо після зими, коли організм потребує вітамінів. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Хоча з вітамінною продукцією тепер не проблема — прилавки рясніють нею цілий рік, проте не всім вона по кишені. А от пучечок черемші за п’ять — десять гривень доступний кожному.

Продавців із такою зеленню нескладно побачити на продовольчих ринках. Та проблема в тому, що черемша — червонокнижна рослина. А оскільки вона охороняється законом, то збирати її у дикій природі та продавати не можна.

За цим кожної весни намагаються простежити правоохоронці. І цього року на Хмельниччині повідомили, що триває операція «Первоцвіт-21». Екологи влаштовують рейди разом із поліцейськими, щоб попередити продаж рідкісних рослин. Здебільшого мова йде про першоцвіти. Але й черемша в цьому списку.

Уже встигли прозвітувати і про те, що на кількох продавців черемші складено протоколи про адміністративні правопорушення. Тепер ці матеріали розглядатиме суд і визначатиме покарання порушникам.

Нагадаємо, що на Житомирщині не допустили 3 т овочів з нітратами до продажу.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: