НОВИНИ

На Херсонщині робитимуть паливні брикети з виноградної лози

14.03.2019 08:16

У селі Музиківка на Херсонщині фермерське господарство розгортає власний цех для переробки залишків деревини після обрізки виноградників на паливні брикети. Про це повідомляє Голос України.

Тут тисячі гектарів займають сади та виноградні плантації, де після обрізки накопичуються гори сухих гілочок, захаращуючи підходи до сільськогосподарських угідь. Раніше їх просто спалювали на місці, аби не вивозити, насичуючи повітря чадним газом без жодної користі.

Фермерське господарство вже налагоджує технологічне обладнання й веде перемовини з одним із найбільших місцевих садівничих підприємств про вивезення посічених шматків непотрібних гілок власним коштом. Як розповів виконавчий директор підприємства Микола Панасенко, у перспективі планують приймати такі відходи і від власників менших садів та виноградників – можливо, з обміном на готову продукцію.

Виробничих потужностей цеху достатньо для випуску трьохсот тонн таких брикетів на місяць. Та й довго шукати покупця на них також не доведеться.

Голова Музиківської ОТГ Олександр Лейбзон каже, що громада охоче за них платитиме, якщо в ціні зійдуться. Адже тільки для обігріву двох великих шкіл у селах Музиківка та Східне (воно також входить до складу об’єднаної тергромади) потрібно не менше 630 тонн твердого палива щомісяця. І купувати його під боком вочевидь буде дешевше, ніж возити здалеку, переплачуючи на транспортних витратах.

До того ж, якщо подібні підприємства з переробки деревного “садово-виноградного” сміття з’являться й по інших селах, і попит на таку сировину зросте, то власники садів зможуть не віддавати матеріали від обрізки задурно. А ще й трохи підзаробити за рахунок їх продажу.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: