НОВИНИ

На Харківщині фермер незаконно відібрав у селян оброблені паї

22.01.2021 16:32
picture2_agrarii-prizvali-_366417_p0

У кількох населених пунктах Борівського району, що на Харківщині, майже у 100 людей незаконно відібрали паї. Селяни не здавали паї в оренду, а самі обробляли свої ділянки, що є для них єдиним заробітком. Проте дізналися, їхня земля вже в оренді у фермера, якого вони не бачили. Про це повідомляють Факти, пише agronews.ua.

Постраждалі написали звернення до поліції і дали правоохоронцям 10 днів на розв’язання питання. Якщо їхні землі не повернуть, то будуть виходити на пікети.

Селяни розповідають, що на документах, які вдалося знайти в реєстрі, поруч з їхніми прізвищами підроблені підписи. Проте, жоден із них не був у нотаріуса і землю нікому не передавав. Щобільше, паї восени засіяли озимими, і виходить, що влітку їхній урожай збиратимуть чужі люди.

Орендарем вказане фермерське господарство «Агроземля», зареєстрована у Дворічанському р-ні у 2019 р., а  керівник — Євген Кубраков, що мешкає у Полтаві.

За зверненнями громадян відкрито кримінальне провадження за ст. 190 (Шахрайство). Про земельну аферу люди поскаржились і в облдержадміністрацію, де скликали термінову нараду.

У Харківській ОДА зазначили, що у першу чергу, безпосередньо Східне міжрегіональне управління відпрацює з громадянами звернення до Міністерства юстиції, скаргу для того, щоб скасувати державну реєстрацію, яка була проведена, як вважається, з порушенням.

Також в ОДА повідомили, що як тільки реєстрацію скасують, землі повернуться селянам, а потім справа за поліцією.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: