НОВИНИ

На Хмельниччині вирощують гігантську прісноводну креветку

01.02.2022 15:29
macrobrachium_rosenbergii

Восени минулого року на Хмельниччині з’явилася перша ферма, що спеціалізується на вирощуванні креветок. Заснувала міні-господарство родина Світлани Коваль з села Гвардійське Хмельницького району. Жінка чотири роки шукала фермерську нішу до душі. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

Ідею для нового бізнесу Світлана підгледіла на YouTube. Жінка розглядала можливість створення равликової ферми, але зупинилась на ракоподібних, оскільки їх вигідніше вирощувати і пропозиція цього продукту на ринку України менша. Підприємиця знайшла фермера з Київщини, який займається розведенням креветок вже кілька років.

Інвестиції у міні-ферму були незначними. За 14 тис. гривень Світлана Коваль купила басейн, обладнання для нього та корм на чотири місяці. 650 мальків виду Макробрахіум Розенберга, або гігантська прісноводна, підприємиці надав фермер з Київщини, повідомляє Суспільне Поділля. Він також розповів Світлані, як розводити креветок, та як доглядати за ними. За це жінка віддала своєму “вчителю” першу партію живих креветок.

“Креветки невибагливі. Годувати їх потрібно раз, іноді двічі на день. Для маленького малька достатньо однієї чайної ложки корму. Також креветки їдять гарбузи та кропиву”, – говорить Світлана Коваль.

Серед особливих умов утримання креветок – лише стала температура води (+27 градусів), до решти вони невибагливі.

Ростуть креветки близько чотирьох місяців. Ракоподібних продають живими. Вартість креветок вагою від 20 грамів складає 1 тис гривень за кілограм. Більші особини вагою понад 50 грамів продають по 1,5 тис. гривень за кілограм.

Читайте також: Українські селекціонери вивели високоврожайний сорт картоплі.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: