АГРОРЕГІОНИ

На Херсонщині сільгосппідприємство втратило техніки на 25 млн грн

25.03.2023 17:18
На Херсонщині сільгосппідприємство втратило техніки на 25 млн грн

Фермерське господарство з Херсонщини пережило окупацію, його розграбували і знищили майно. Зокрема, техніки тут втратили на суму близько 25 млн грн. Та попри все, після звільнення господарство намагалося відновити свою діяльність, адже залишилась частина головного ресурсу – поля. Про це повідомляє Програма USAID АГРО, пише agronews.ua.

Так, після деокупації виникла ще одна проблема: податкові накладні ферми були автоматично заблоковані, а отже господарство не могло продовжувати свою діяльність – продавати врожай та купувати ресурси, необхідні для проведення посівної. Рішення вдалось знайти завдяки безкоштовній юридичній допомозі у рамках проекту з підтримки продовольчої безпеки агровиробників, який реалізується в Україні за сприяння Програми USAID АГРО.

З міркувань безпеки керівництво фермерського господарства попросило не розголошувати назву підприємства та змінити ім’я представника. Ферма працює із 2000 року. На момент повномасштабного вторгнення тут мали 3000 га в обробітку та 1200 голів свиней. Після приходу росіян цього не стало.

«Загарбники зайшли в село через два тижні після початку великої війни. Господарство зупинило роботу, але залишилися люди, які доглядали за фермою. Через бойові дії загинули майже всі свині, була знищена техніка на 25 млн грн та розбиті приміщення. Зерно на складах пропало. Тим не менш, у 2022 році ми сплатили майже 50 млн грн податків, а на підприємстві зараз працює 60 людей. Ми намагаємось заново запустити роботу», – розповідає бухгалтер фірми пані Ганна.

Ще під час окупації податкова внесла господарство в перелік «ризикових», але бухгалтери не отримали повідомлення про це. Після звільнення агровиробник почав продаж зерна, яке вдалось врятувати. Однак всі накладі були автоматично заблоковані електронною системою.

«Податкових накладних було заблоковано на суму 1700 грн. Але через це ми не могли отримати прибуток від контрагента на суму 1,2 млн грн. Водночас, це дуже велика сума  для нашого господарства, бо зараз всі гроші йдуть на відновлення роботи та зарплати працівникам», – розповідає пані Ганна.

Розблокування податкових накладних допомогло фермі заробляти, а отриманий прибуток вкладати у розвиток. Сьогодні фермерське господарство ладнає приміщення та ремонтує техніку. Також вдалось підготувати до весняної посівної близько 500 га полів. Інші залишаються замінованими.



Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: