АГРОРЕГІОНИ

На Донеччині загинуло близько 800 тисяч курей

01.11.2022 16:18
723

Окупаційні війська з 1 травня регулярно обстрілювали птахофабрику «Фенікс», яка була одною з найпотужніших у регіоні та щодня давала по пів мільйона яєць. Через російські удари там загинули 800 тисяч голів дорослої та молодої птиці. Про це розповіла речниця Донецької обласної військової адміністрації Тетяна Ігнатченко, пише agronews.ua.

Це підприємство розташоване в селі Маяки Слов’янського району. Птахофабрику назвали «Фенікс», бо у 2014 році власники змогли відродити виробництво, яке на Луганщині знищили росіяни.

За словами Ігнатченко, з початку травня росіяни почали ледь не щодня розстрілювати підприємство ракетами й артилерією. Речниця розповіла, що окупанти щоразу завдавали удару під час закінчення зміни: коли люди вже були на вулиці та прямували до транспорту. 

Директор птахофабрики Ігор Зинковський зазначив, що станом на початок травня у «Феніксі» працювали понад півтори сотні людей, але росіяни бомбили фабрику, поки не знищили майже все. 

Лише через загибель курей підприємство втратило 120 мільйонів гривень — не враховуючи обладнання, приміщення та інших збитків.

«Зараз, коли російську орду трохи відігнали, працівники почали повертатися: прибирають мертвих птахів, латають, де це можливо, дахи, відновлюють пошкоджені комунікації. Дивуються, що кілька десятків курей усе-таки вціліли, попри потужні обстріли і те, що з кінця травня були позбавлені звичних для них умов», — каже директор. Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: