НОВИНИ

На Черкаському «Азоті» розпочато проєкт реконструкції цеху карбаміду

08.07.2021 11:44
IMG_6988

За 45 днів акціонер підприємства вкладе 165,4  млн гривень в проєкт, який дозволить знизити собівартість продукції та збільшити виробничу потужність цеху, пише agronews.ua.

На Черкаському «Азоті», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, розпочато наймасштабнішу за останніх 10 років модернізацію цеху з виробництва карбаміду М-6.  

Капітальні інвестиції в проєкт перевищать 165  млн гривень. Згідно з бізнес-планом, проєкт  буде реалізовано за 45 днів.

«Модернізація цеху з виробництва карбаміду М-6 стане наймасштабнішим проєктом для заводу за останні 10 років. Підприємство заробляє гроші, акціонер продовжує робити капітальні інвестиції та модернізувати ключові промислові майданчики. Модернізація цеху карбаміду – це великий комплекс заходів, спрямований на збільшення потужностей цеху та досягнення економії енергоресурсів. Точні цифри щодо нової потужності цеху ми оприлюднимо після реалізації проєкту та відновлення роботи цеху», – коментує Віталій Скляров, Голова Правління ПрАТ «АЗОТ».

Комплекс заходів дозволить підвищити ефективність хімічних процесів в цеху, покращить показники надійності та стабільності більшості виробничих процесів та позитивно вплине на техніко-економічні показники цеху в цілому.

«Ми продовжуємо робити чіткі кроки, які дозволяють нам знизити собівартість продукції та, врешті-решт, зроблять наше підприємство більш конкурентоздатним на глобальному та внутрішньому ринках. Проте внутрішній ринок і забезпечення українського фермера для нас залишається пріоритетним», – підсумував  Віталій Скляров.

Деталі проєкту. Модернізація цеху М-6 буде охоплювати:

  • заміну конденсатора високого тиску (дозволить отримати більш високу потенційну вторинну пару і скоротить витрачання пари в цілому).
  • встановлення нового конденсатора низького тиску, який має майже вдвічі більшу робочу поверхню (підвищить ефективність роботи вузла циркуляції).
  • заміну в реакторі синтезу старих масообмінних тарілок на нові (швейцарської компанії UREA CASALE). При чому кількість тарілок буде збільшено – з 10 до 11-ти (дозволить збільшити ступінь конверсії і зменшити витрачання пари).

Впровадження цих заходів в цілому дозволить збільшити продуктивність агрегату й  виробіток цехом готової продукції. Також під час модернізації планується виконати велику кількість інших обов’язкових поточних робіт, які підприємство зобов’язане провести для подальшого повноцінного функціонування цеху.

Капремонт цеху М-6 буде проведено зусиллями всіх служб цеху карбаміду, інших служб підприємства, а також компаній підрядників («ІГ «Архі-Буд» та «Професіонал», які спеціалізується на ремонті та виконанні робіт із заміни великогабаритного технологічного обладнання в хімічному виробництві).

У 2020 році в Черкаський «Азот» було інвестовано 324,1 млн грнивень.

Сьогодні підприємство охоплює цехи з виробництва аміаку: А-3 (проєктна потужність – 1200 т/добу, працюють 2 агрегати) і А-5 (1700 т/добу). Цехи з виробництва сечовини (карбаміду) М-2 (проєктна потужність – 1000 т/добу) і М-6 (1000 т/добу). Цех з виробництва азотної кислоти М-5 (3240 т/добу, працюють 9 агрегатів). Цех з виробництва аміачної селітри М-9 (2970 т/добу, працюють дві грануляційні башти), виробництво КАС (3000 т/добу), інші структурні підрозділи.

Черкаський «Азот» є найбільшим українським виробником мінеральних добрив в Україні.  У 2020 році підприємство випустило  1 млн 748 тис. тонн азотних добрив. В 1 кварталі 2021 року підприємство випустило  511,7 тис. тонн азотних добрив.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: