ВАЖЛИВО

На Черкащині землі аеропорту повернули в актив держави

05.05.2021 13:37
182725845_290204959427371_5011737676456956450_n

На початку 2000-х у військового аеродрому в Умані “відкусили” ділянку землі майже впритул до злітно-посадкової смуги. Пошуки істини довели сторони до суду і навіть відзначилися кількома рішеннями Феміди на користь військових. Але при детальному розгляді все ж залишали простір для маневру, що дозволяв не поновлювати права військової частини. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, пише agronews.ua.

Фактично ситуація не один рік знаходилася у підвішеному стані через відсутність охочих брати відповідальність і доводити справу до справедливого однозначного фіналу. Переломити хід подій вдалося після підписання 5 жовтня 2020 року Меморандуму про співпрацю між Держгеокадастром та Міноборони, після чого вдалося провести інвентаризацію земель і усунути випадки незаконного використання земель оборони сторонніми особами.

На сьогодні нарешті завершено процес інвентаризації земельних ділянок п’яти військових містечок м. Умань, загальною площею близько 870 га, який тривав понад 5 років.

“Домовилися з військовими максимально прискорити оформлення земель у кадастрі, щоб запобігти повторенню ситуації. Наразі значна кількість земель вже внесені до реєстру, включаючи ділянку військового аеродрому площею 500 га. Оформлення цієї ділянки є критично необхідним для реконструкції аеродрому з метою спільного використання військовою, цивільною та бізнес-авіацією. Практичне втілення проекту – крок назустріч розвитку громади Умані, і безперечно, внесок у підвищення української обороноздатності”, – повідомив Міністр.

Читайте також: в Україні презентували демоверсію Національного геопорталу.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: