НОВИНИ

Мінекономіки затвердило гігієнічні вимоги до виробництва мінеральних та джерельних вод

13.04.2021 17:30
chistaya-rodnikovaya-voda-polza-i-svoystva-850x450

Відповідний наказ «Про затвердження Гігієнічних вимог до виробництва та обігу вод природних мінеральних і вод джерельних» №741 підписав Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.

Наказом визначаються гігієнічні вимоги до:

– виробництва та обігу води природної мінеральної та води джерельної;

– обладнання і технологічного устаткування, які використовуються під час вказаних вище процесів;

– обробки води природної мінеральної та джерельної.

Також наказ врегульовує питання:

– маркування води природної мінеральної та джерельної;

– застосування до вод природних мінеральних та вод джерельних окремих видів тверджень, наприклад: «Стимулює травлення», «Підходить для приготування їжі для немовлят» тощо.

Вимоги наказу не будуть застосовуватись до вод, які використовуються для лікувальних цілей (є лікарськими засобами), а також вод, які споживаються людьми в місці їх видобування або в місці їх природного виходу на поверхню.

«Наказ дозволить запровадити європейські вимоги до вод природних мінеральних, усунути бар’єри для інвестицій у виробництво таких вод в Україні та створити умови для добросовісної конкуренції на ринку», – зазначив заступник Міністра Сергій Глущенко.

Наказ ґрунтується і відповідає вимогам Директиви Європейського парламенту і Ради Європейського Союзу 2009/54/EC від 18 червня 2009 р. про використання і розміщення на ринку природних мінеральних вод. Він набере чинності через три місяці з дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, що Мінекономіки затвердило настанови для виробників морозива.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: