НОВИНИ

Мінекономіки підготувало проєкт Постанови про Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг

19.06.2020 10:32
https://agronews.ua/

Мінекономіки підготувало проєкт Постанови про Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення. Про це повідомляє Green Post, пише agronews.ua.

“Документ планують винести на розгляд Уряду вже наступного тижня”, – повідомив директор департаменту аграрної політики Денис Паламарчук. 

Документом визначаються основні вимоги щодо утримання та збереження полезахисних лісосмуг та заходи, які необхідно здійснювати для їхнього догляду.  Наразі проект Постанови перебуває на фінальній стадії узгодження, кажуть у міністерстві

«До цього подібних правил не існувало. На сьогодні землями державної власності за межами населених пунктів під лісосмугами управляють обласні управління Держгеокадастру, а землями, що перебувають у межах населених пунктів, – органи місцевого самоврядування. Сама рослинність у більшості випадків не має власника», – прокоментував Денис Паламарчук.

Документом передбачається, що землекористувачами мають проводитися заходи з утримання та збереження полезахисних лісових смуг на підставі матеріалів лісовпорядкування або обстежень комісією.

«Ми хочемо зрозуміти, чи цікаво орендарям землі с/г призначення утримувати лісові смуги. Якщо ні, то тоді які стимули повинні бути застосовані, щоб їм це було цікаво. В подальшому в цей процес будемо підключати інші галузі, наприклад, бджільництво», – повідомив представник міністерства.

Повсюдна вирубка лісосмуг є однією з причин пилових бур, вимивання чорноземів та втрати урожаю на полях.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: