НОВИНИ

КСУ може зірвати відкриття земельного ринку, – ЗМІ

18.11.2020 19:06
image

Закон про ринок землі та й загалом земельна реформа з подачі Конституційного Суду України може стати на паузу практично не розпочавшись. Про це повідомляє AgroPolit, пише agronews.ua.

Судді скористалися відповідною підставою-поданням від представників Батьківщини та ОПЗЖ щодо неконституційності закону про відкритий ринок землі № 552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», ухвалений Верховною Радою 31 березня 2020 р. на позачерговому засіданні, і підписаний 28 квітня президентом.

Наразі робота КСУ фактично заблокована. Чотири судді КСУ заявили про те, що утримуються від подальших засідань суду. Тобто фактично кворуму немає. Парламент спробував призначити нових суддів до КСУ, але спроба доукомплектувати склад конституційного суду провалилась.

«Постає питання, що буде далі? Є два варіанти: перший – реформу ніхто не анулює і вона запускається по плану; другий – КСУ, таки, ухвалює рішення (або про часткову зміну реформи, або про її скасування у такому вигляді)», – йдеться у матеріалі.

З 1 липня 2021 року скасовується дія мораторію на продаж аграрної землі.

З липня 2021 до 1 січня 2024 буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2024 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як було передбачено попередньою версією проєкту.

З 1 липня 2021 до 1 січня 2024 року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: