НОВИНИ

Країни, які найбільше споживають молочної продукції

20.11.2019 18:51
157344

Дослідження світового ринку молока показало, що головним імпортером сухого, цільного і згущеного молока залишається Китай, також він нарощує імпорт інших видів продукції. Україна займає 7-е місце в рейтингу країн експортерів молочної продукції до Китаю. Про це повідомляє Володимир Андрієць, аналітик Асоціації виробників молока.

Китай демонструє рівномірне зростання імпорту сухого як незбираного, так і збираного молока. В обох випадках воно становить близько 30% — понад 600 тис. т. З такими обсягами країна впевнено тримає одноосібне лідерство серед споживачів. Також Піднебесна нарощує сирний імпорт, який досяг 60 тис. т (+5%). Однак закупівля Китаєм молочних жирів скоротилася на 28%.

Через торгові протистояння змінився і рейтинг країн експортерів до Китаю, в якому Україна посідає 7-ме місце, збільшивши молочний експорт на 24,8% — до 15,7 тис. т..

Цьогоріч Росія стала головним світовим імпортером вершкового масла, наростивши закупки на 53% (до 55 тис. т), та другим імпортером сиру (після Японії).

Попит на вершкове масло в США є високим навіть при зростаючому імпорті — плюс 44% (ЄС, усе ж, знизив на 7% свою ринкову частку масла в США).

Світовий попит на сухе збиране молоко продовжує зростати, особливо у таких країнах Південно-Східної Азії, як Філіппіни, Індонезія, Малайзія і Таїланд.

Нова Зеландія та США, будучи найбільшими світовими виробниками молочних продуктів, разом з тим є світовими імпортерами лактози та казеїну, відповідно.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: