НОВИНИ

Контроль шкідників на ріпаку озимому та в садах

11.05.2022 09:01
Canola field, Rape field

Кожен агросезон – унікальний і, відповідно, потребує індивідуального підходу в захисних схемах культурних рослин. Наприклад, цьогоріч прохолодна затяжна весна затримала масове заселення посівів ріпака озимого та плодових насаджень шкідниками. Однак це не означає, що вони «вибули з гри», застерігають фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PАRK: як тільки температурний режим стабілізується на оптимальному рівні, шкідники почнуть активно поширюватися та пошкоджувати культури і насадження, пише  agronews.ua.

«Незалежно від гідротермічних умов, які щорічно різняться у весняний період, ми відзначаємо спеціалізованих видів шкідників у період цвітіння ріпака озимого та плодових насаджень, а на їх чисельність впливає температурний режим, – підтверджує керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. Наразі наші фахівці із різних регіонів України повідомляють про масову заселеність посівів ріпака озимого ріпаковим квіткоїдом, що вже встиг нанести рослинам пошкодження слабкого ступеня; крім того, триває заселення крайових смуг полів та пошкодження культури хрестоцвітими блішками, прихованохоботниками, подекуди – оленкою волохатою. У плодових насадженнях шкодять яблуневий квіткоїд, оленка волохата, довгоносики та листовійки. Після повного цвітіння із підвищенням середньодобових температур шкідники активізуються та масово поширяться, відповідно, їх чисельність, видове розмаїття та ступінь шкодочинності значно зростатимуть. Тож якщо ви прагнете отримати високі якісні та кількісні показники майбутньої врожайності, цьому питанню варто приділити посилену увагу саме в період цвітіння культур і насаджень. Ми рекомендуємо проводити постійний та ретельний моніторинг заселення посівів ріпака озимого та плодових насаджень спеціалізованими шкідниками і при перевищенні рівня їх ЕПШ застосовувати відповідні інсектициди».

Оскільки ріпак озимий і плодові насадження зараз перебувають у фазі повного цвітіння, Олександр радить особливо ретельно підійти до вибору інсектицидів для обробки і віддати перевагу препаратам, які характеризуються високою ефективністю проти комплексу небезпечних шкідників ряду культур і одночасно – низькою токсичністю щодо корисних ентомофагів. Він рекомендує обрати системний інсектицид контактної та кишкової дії Лювітор (тіаклоприд, 240 г/л).

Діюча речовина інсектициду впливає на нікотин-ацетилхолінові рецептори, порушуючи передачу нервових імпульсів у шкідників, що призводить до конвульсій та паралічу, внаслідок чого вони гинуть.

Лювітор контролює широкий спектр шкідників. Він забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалу захисну дію від найнебезпечніших видів шкідників (в тому числі тих, які є стійкими до піретроїдів і фосфорорганіки) ріпака озимого, плодових культур, а також овочевої групи. При цьому препарат малотоксичний для корисних ентомофагів, що дозволяє застосовувати його в період цвітіння культур.

Обприскування найкраще проводити у ранкові, вечірні або нічні години, коли відсутній масовий літ бджіл, джмелів тощо. Слідуючи цьому правилу, ви надійно захистите посіви та насадження від комплексу шкідників без шкоди корисним видам комах.

Також найголовніші економічні новини читайте за посиланням.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: