НОВИНИ

Індексація пенсій проходитиме за новими правилами

19.09.2023 18:17
71823

Індексація пенсій у 2024 році відбудеться, хоча раніше були у цьому сумніви. При цьому уряд розробив новий механізм індексації, який дозволить поновити соціальну справедливість у виплатах. Завдяки цьому середня пенсія має зрости до 6 тисяч гривень. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише agronews.ua.

Отже, у 2024 році все ж таки відбудеться індексація пенсій. Хоча, відповідно до закону, під час війни можна не проводити індексацію виплат. Проте уряд все ж таки вирішив за можливе її провести.

Причому індексація пенсій у 2024 році матиме кілька принципових відмінностей від попередніх щорічних переглядів виплат. По-перше, індексують усі пенсії. По-друге, змінять механізм індексації пенсій. Це дозволить збільшити виплати людям, які давно вийшли на пенсію.

“Будуть проіндексовані всі пенсії. Крім того, ми впровадимо коефіцієнти та бали, які дозволять людям з однаковими умовами виходу на пенсію, незалежно від його часу, отримувати однакову пенсію та однакову індексацію. Це дозволить у 2024 році підвищити середню пенсію до 6 тисяч грн” , – розповів прем’єр.

Таким чином, уряд усуне величезну несправедливість, яку від початку було закладено в механізм розрахунку пенсій. Справа в тому, що до розрахункової формули пенсії входить середня зарплата по країні. Проте через високу інфляцію цей показник рік у рік відчутно зростає. У результаті виходить, що пенсії, які були призначені раніше, відстають від нових із кожним роком дедалі більше. Причому індексація здатна їх “осучаснити” лише частково. Новий механізм індексації покликаний усунути цю несправедливість.

Загалом, згідно з підрахунками, внаслідок індексації середня пенсія в Україні має зрости до 6 тисяч гривень.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: