АНАЛІТИКА

Стало відомо, як в Україні змінилися ціни на зернові

20.05.2024 08:05
2

В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі оновлено підсумки за період 8 – 14 травня. Про це повідомляє agronews.ua.

Протягом минулого тижня прослідковувалося помітне зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшник, тоді як ціни на сою залишилися майже без змін.

«Індикативи на кукурудзу в Україні продовжили укріплюватися на фоні підвищення вартості пшениці та обмеженої пропозиції, що пояснюється сезонним зниженням запасів і стримування продажу зернової продукції аграріями. Ринок продовольчої та фуражної пшениці реагував на експортні та світові тенденції. Зокрема, морози в країни-терориста у поєднанні з тривалою посушливістю в Чорноморському регіоні та погіршенням здоров’я врожаю в Європі – спонукали до спекулятивного зростання цін», – зазначають аналітики УУБ.

Цінові індикативи AgroMarket UUB станом на 14 травня:

  • кукурудза – 5 510,46 грн/т (+1,63%);
  • пшениця 2 класу – 6 836,68 грн/т (-0,03%);
  • пшениця 3 класу – 6 139,95 грн/т (+0,41%);
  • пшениця 4 класу – 5 439,86 грн/т (+0,46%);
  • соя – 17 394,81 грн/т (+0,24%).

Ф’ючерси на кукурудзу досягли тримісячного максимуму завдяки оптимістичним даним травневого звіту WASDE USDA та позитивним експортним потенціалом США. На світовому ринку пшениці ціни різко підвищились під впливом додаткової премії за ризик пропозиції на тлі несприятливих погодних умов по всьому світі. Ринок соєвих бобів пережив значне зростання на початку тижня, яке було частково скореговано перед звітом.

Щоб ознайомитися з оглядом цінових індикативів ринку, перейдіть у безкоштовний чат-бот для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм –AgroMarket UUB, далі – «поділитись номером» і обираєте розділ «Аналітика».Перегляди: 7927
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: