НОВИНИ

Голова Держгеокадастру пояснив, що буде з орендою паїв після земельної реформи

24.10.2020 10:02
plata_za_zemlyu_dnepropetrovshchina-816x472-816x472

Голова Держгеокадастру Роман Лещенко в інтерв’ю “Українській правді” описав механізми, за якими після запуску вільного продажу земель можна буде розривати договори емфітевзису. Про це передає Інтерфакс-Україна, пише agronews.ua.

В Україні оформлено понад 111 тисяч договорів емфітевзису, тобто довгострокового користування землею з правом відчуження, під які підпадають близько 600 тисяч гектарів аграрних угідь. У довгостроковій оренді перебуває, як мінімум, не менша площа. Такими юридичними інструментами за відсутності вільного обігу землі ховали фактичну купівлю-продаж паїв.

1 липня 2021 року в Україні буде запущено ринок землі. За словами голови Держгеокадастру Романа Лещенко, це може спричинити соціальний конфлікт. Адже земля стане значно дорожчою, ніж вона була на час оформлення оренди.

“Емфітевзис у 2016 році з точки зору вартості землі коштував умовних 500 доларів за гектар, а сьогодні він коштує 1 500 доларів за гектар”, – каже Лещенко.
 

На думку чиновника, бенефіціари договорів не можуть почуватися спокійно. Емфітевзис є обмеженим речовим правом, і після смерті власника паю правонаступник зможе продати його третім особам.

Понад це, голова Держгеокадастру вважає, що в угодах з використанням генеральної довіреності є ознаки удаваного правочину. Лещенко вважає цілком можливим розривання таких договорів емфітевзису в судах.

Читайте також: як держава буде повертати назад 5 млн га землі: інтерв’ю з головою Держгеокадастру


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: