НОВИНИ

Фермери відмовляються купувати дорогі добрива

22.10.2022 13:07
Depositphotos_39658347_XL-55238

Світові ціни на добрива падають, оскільки фермери відмовляються їх купляти через високу ціну, знижуючи попит і спричиняючи надлишок, який перевертає ринок добрив.  Про це повідомляє Bloomberg, пише  agronews.ua.

Ціни на добрива зросли до рекордно високого рівня на початку року після того, як санкції проти Білорусі, великого виробника, і війна росії в Україні сприяли різке зростання цін. Це спонукало світові фірми з виробництва добрив збільшити закупівлі та транспортувати величезні обсяги продукції, щоб уникнути проблем з ланцюгом поставок і торгових обмежень на експортних ринках.

Такі кроки призвели до збільшення запасів добрив у деяких ключових регіонах, і фермери їх просто не купують — ситуація, яка зараз обтяжує ринок. Поворот відбувається як у США, країні, яка є основним покупцем добрив і найбільшим у світі експортером кукурудзи, так і в сільськогосподарській державі Бразилії, постачальнику сої №1.

«Фермери відмовляються від дорогих ресурсів», — сказав аналітик Bloomberg Intelligence Алексіс Максвелл. Глобальний попит на аміак, фосфати та калій з року в рік знижується».

За даними Bloomberg Intelligence, світові ціни на азот все ще торгуються майже в п’ять разів вище середнього історичного рівня.

Ті, хто займається виробництвом добрив, робили ставку на те, що фермери будуть купувати сировину, враховуючи, наскільки високими були ціни на зерно у світі, який зіткнувся з дефіцитом. Але коли фермери побачили, що ціни на врожай відступили від максимумів, вони почали стримувати витрати, переглядаючи рішення щодо внесення добрив, поставок і впливу на врожайність майбутніх врожаїв.

Бразилія, найбільший у світі імпортер добрив, завезла рекордну кількість добрив цього року, щоб гарантувати, що фермери матимуть достатньо ресурсів для розширення посівних площ.

«Рекордні темпи імпорту цього року заповнили склади, що змусило Бразилію реекспортувати надлишки», — сказала Майса Романелло, аналітик із добрив фірми Safras & Mercado.

Тим часом ціни на добрива в Бразилії впали майже вдвічі порівняно з квітневими максимумами, що змушує деяких дивуватися, наскільки низько вони можуть впасти.

«Ціни на деякі добрива значно вищі, ніж у попередні роки», — сказав Джеферсон Соуза, аналітик із добрив Agrinvest Commodities у Бразилії. Фермери бачать, що ціна падає, і продовжують чекати, щоб зробити покупки».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: