НОВИНИ

Фермери відмовляються від малини через нестачу сезонних робітників

07.02.2019 14:52

В минулому сезоні виробники малини, в тому числі і органічної, зробили чимало помилок в стратегії та плануванні ведення бізнесу. Як наслідок, деякі з них уже в поточному році прийняли рішення відмовитись від вирощування цієї ягоди, передає Аgro.guide.

Про це на бізнес-форумі «Органічний ягідний бізнес: помилки 2018 року та перспективи 2019 року» розповів Борис Кукунін, засновник ягідного виробництва «Золота ягода».

В той же час експерт впевнений, що багатьох з цих помилок можна було уникнути.

«Однією з головних проблем минулого сезону була нестача сезонних робітників, особливо в піковий період збору. Проте можу сказати з власного досвіду, що така ситуація в деякій мірі є наслідком неправильної співпраці власника господарства з людьми. Наприклад, у нас такої катастрофічної ситуаціє не було, адже ще попереднього сезону ми платили робітникам достатньо, щоб вони захотіли працювати і в цьому сезоні. Більш того, ми нерідко навіть залучали кошти з певних резервів, аби тільки платити людям нормальну платню», – цитує фермера Укоаїнська плодоовочева асоціація.

При цьому в сезоні 2019 року сам Кукунін планує зробити акцент на розвитку власної інфраструктури господарства, в тому числі – на забезпеченні сезонних робітників житлом, харчуванням тощо.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: