НОВИНИ

Фермер створив робота для обприскування полуниці

25.10.2020 16:37
1000x745_0xac120003_1375478751562646998

Нідерландський фермер сконструював власного робота-обприскувача. Хоча цей автономний транспортний засіб виглядає як прототип, машина виявилась повністю працездатною і без проблем розгортається в полуничних теплицях. Про це повідомляє agroreview, пише agronews.ua.

Роботомашина під час виїзду з теплиці автоматично припиняє обприскування і знижує швидкість до 1,8 км/год. Потім знаходить наступну теплицю по заздалегідь заданому маршруту. Передні і задні колеса повертаються так, що робот-обприскувач зупиняється на початку рядка. Потім машина заїжджає в ряд, форсунки знову починають обприскування, і швидкість збільшується до 2,4 км/год, а RTK GPS утримує робота по заданому шляху.

348.jpg

На практиці робот за 2 години об’їздив 16 теплиць площею 3 гектари. У кожній теплиці по 5 рядів полуниці. Ця процедура повторюється кожні три дні. Якби фермеру довелося зробити це за допомогою трактора, керованим оператором, він би не виконав всі дії за такий короткий час. Однак з цим транспортним засобом це не проблема: потрібно тільки підготувати робот і задати маршрут.

Робота можна контролювати за допомогою смартфона. Оператор може постійно бачити, де і в якій теплиці знаходиться роботомашина, і чи все працює по заданому маршруту.

Електродвигун живиться від генератора, який працює з фіксованою швидкістю, що забезпечує низьку витрату енергії. Це також набагато дешевше за батареї, для яких потрібні спеціальні двигуни. У планах компанії додати у роботомашину датчики врожаю OptrX, щоб зробити можливим обприскування з різною швидкістю.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: