НОВИНИ

Експортну вартість товарів визначатимуть по-новому

27.02.2023 09:16
f_aW52ZXN0LnR5dW1lbi1jaXR5LnJ1L2ZpbGVzL2luZm9ybWVyL2ltZy8yMDE5LzAxLzVjNTAyM2NhOWVjMjEuanBnP19faWQ9MTE3MjQy

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт № 8274, який передбачає встановлення тимчасових особливостей визначення митної вартості товарів, що вивозяться за межі України. Про це повідомив заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у Фейсбуці, передає Укрінформ, пише agronews.ua.

«Вивозити сировину з України, штучно занижуючи розмір мита, стане значно складніше. Допоможе цьому схвалений ВР у другому читанні законопроєкт № 8274. Він визначає, що для тих видів сировини, на які встановлені вивізні мита у відсотках, розмір мита буде визначатись на основі котирувань на відповідні товари на міжнародних товарних біржах», – зазначив депутат.

За його словами, на сьогодні відсоткові ставки вивізного мита в Україні встановлені на насіння олійних культур, брухт кольорових металів і шкіряну сировину. Згідно з наявними даними, понад 70% таких товарів вивозяться за заниженими цінами, в деяких випадках – у 10 разів.

«Тепер, якщо у документах вказана вартість, яка нижча від котирувань на міжнародних біржах, для розрахунку мита буде братись ціна біржі, а не те, що «намалювали» в митних документах. Така норма діятиме до кінця 2025 року. І якщо вона покаже свою ефективність, пропонуватиму зробити її безстроковою», – уточнив Кисилевський.

Він додав, що таке рішення Ради є важливим кроком для того, щоб українські переробні підприємства мали змогу також купити достатню кількість сировини для роботи.

«Політика розвитку переробної промисловості і обмеження сировинного експорту на користь виробництва і експорту товарів з більшою доданою вартістю і високотехнологічних товарів має стати частиною нової економічної стратегії. Її Україна потребує і зараз, в умовах війни, і в майбутньому, коли справа дійде до масштабного відновлення», – резюмував депутат.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: