НОВИНИ

Держрибагентство ініціює збільшення розмірів такс за незаконний вилов риби

06.10.2021 17:05
unnamed (1)

Масове браконьєрство водних біоресурсів несе величезну загрозу національній екологічній безпеці України. Стримувальні важелі до сьогодні не діяли, як треба. Браконьєру простіше сплатити штраф, який становив 0,000001 % від його заробітку. Про це в телеграм-каналі повідомив Роман Лещенко, пише agronews.ua.

У деякі роки браконьєри могли в рік добути стільки ж риби, скільки всі риболовецькі промислові підприємства України разом.

Підпорядковане Мінагрополітики Держрибагентство подало Кабміну ініціативу щодо збільшення розмірів такс за незаконний вилов риби, і сьогодні її підтримав Уряд.

Відтепер за незаконний вилов раків треба буде заплатити в 130 разів більше, карася сріблястого – в 93 рази, окуня – у 186 разів, такий же підхід стосується цілої низки інших водних біоресурсів.

“Виснаження рибних запасів несе значно більшу загрозу, ніж видається. Масовий незаконний вилов, неконтрольоване забруднення водойм веде до радикального зменшення здатності риб до відтворення, що в деяких випадках означає їх повне знищення. Тому державна політика щодо незаконного рибальства буде жорсткішою”, – резюмує Лещенко.

Так, постановою збільшено розмір такс за незаконний вилов одного екземпляру:

Реалізація постанови збільшить надходження коштів до місцевих бюджетів у вигляді відшкодування завданих збитків рибному господарству України внаслідок порушення правил рибальства.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: