НОВИНИ

Ціни на яблука впали нижче трирічного максимуму

14.10.2021 11:04
13e0bb53591595edf0c2569d715f1754_M-822x589-19340

До середини жовтня ціни на яблука в Україні опустилися до рівня 2018 року, коли був зібраний рекордний урожай цих фруктів. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

“На сьогодні ціни на якісне яблуко в Україні опустилися до мінімального рівня за останні три роки. При цьому попит на них навіть після зниження відпускних цін як і раніше відсутній”, – йдеться в повідомленні.

За даними аналітиків, садівники опустили мінімальні ціни на всі сорти яблук до 5 грн/кг, що на третину дешевше, ніж на початку місяця. При цьому через відсутність попиту виробники вже задаються питанням, куди продавати яблука на початку зими.

Роздрібні мережі й гуртові компанії звели до мінімуму закупівлю яблук у місцевих фермерів, посилаючись на низький попит в роздробі. А переробні підприємства, які могли б “поглинути” надлишки врожаю, готові закуповувати яблука не дорожче 1,80-2,40 грн/кг.

“Фермери заявляють, що даний рівень цін не покриває навіть витрати на виробництво, а представники заводів знизують плечима, адже ситуація з попитом на яблучний концентрат у світі з кожним роком тільки ускладнюється”, – відзначають аналітики.

На сьогодні відпускні ціни на яблука в Україні в середньому на 35% нижчі, аніж в середині жовтня торік. Дана ціна є найнижчою за останні три роки. Нижчі ціни на яблука озвучувалися у 2018 році, коли в країні зібрали рекордний урожай цих фруктів.

Нагадаємо, що Названо сорт аґрусу, який найлегше вирощувати в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: