НОВИНИ

Ціни на українську сою суттєво зростуть

17.02.2023 11:13
850-1

Український ринок сої уповільнився на минулому тижні. Ціни від переробників знаходяться на рівні 17000-17500 грн/т. У подальшому тенденції на ринку сої будуть формуватися під суттєвим впливом новин з Аргентини, де можна очікувати зниження виробництва через погодні умови. Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР, пише agronews.ua.

Наразі ринок сої є малоактивним.

«Українські переробники пропонують ціни на сою у діапазоні 17000-17500 грн/т, в портах  показники знаходяться на рівні 450 $/т, при цьому в Одесі активності щодо сої не спостерігається. Румунія не є активною щодо імпорту сої, багато було закуплено на лютий, тепер ринок на паузі», – зазначив аналітик Олексій Тартаковський.

Проте глобальні новини можуть дати різкий поштовх тенденціям на українському ринку сої у довгостроковій перспективі.

«Аргентина, де очікується зниження виробництва сої, буде у фокусі уваги, ця країна буде задавати тенденції на ринку олійної через новини. Сьогодні Аргентина є маркером ринків продуктів переробки. Ймовірно, ми побачимо світове зростання цін на сою, що поступово відчує український ринок. Як вже йшлося, внутрішній ринок олійної певний час простоїть на місці, а потім зрушиться під зростанням біржових цін, активізуються порти, зросте ліквідність, а також закупівельні ціни на сою в Україні», – додав аналітик.  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: