НОВИНИ

Ціни на сою істотно перевищують торішні

09.08.2021 10:32
85e4aaa-bd19d22-soybeans

Форвардні ціни на сою урожаю-2021 Україні істотно перевищують торішні, незважаючи на очікуване збільшення виробництва даної культури в Україні. Про це повідомляє ІА «АПК-Інформ», пише agronews.ua.

«Попри скорочення посівних площ під соєю в Україні, аналітики нашого агентства прогнозують урожай на рівні 3,7 млн тонн, що майже на 20% вище врожаю 2020 року. Це пояснюється помітним приростом врожайності, яка при збереженні сприятливих погодних умов може досягти близько 25,7 ц/га, що на 23% перевищує минулорічний показник. Однак це не змогло нівелювати фактори світової кон’юнктури і ціни форвардів на сою урожаю-2021 зберігаються на доволі високому рівні», – пояснила керівник оргкомітету конференції та відділу локальних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.

Наразі ціни попиту на не ГМ соєві боби майбутнього врожаю в портах України в більшості випадків складають 590-610 USD/т СРТ-порт, що в середньому 205 USD/т (або на 53%) вище цінових рівнів на аналогічну дату минулого року. У свою чергу, форвардні ціни на ГМ олійну лише на 133-135 USD/т (або на 39-44%) перевищують торішні показники і переважно озвучуються в межах 490-495 USD/т CPT-порт.

Говорячи про торгівлю на майданчику DAP (сухопутний кордон з Польщею і Білоруссю), експерт зазначила, що форвардні ціни попиту на не ГМ соєві боби врожаю 2021 року озвучуються найчастіше в межах 610-615 USD/т, що на 232-240 USD/т (або на 61-65%) вище форвардних цін на боби врожаю 2020 року.

«Серед ключових факторів, що сприяли формуванню такого високого рівня цін на сою майбутнього врожаю, можна виділити загальну підвищувальну тенденцію на всю агропродукцію протягом 2020/21 МР, який запам’ятається сезоном високих цін і підвищеної волатильності. Також зростанню цін сприяла кон’юнктура суміжних ринків (зокрема, сегментів кукурудзи і соняшникової олії) і різке збільшення імпортного попиту з боку Китаю на тлі усунення спалахів АЧС і відновлення поголів’я свиней. У міру наближення старту нового олійного сезону ціни дещо стабілізувалися, проте загальна ситуація залишається досить напруженою. Перш за все, це пояснюється відсутністю ясності щодо перспектив виробництва сої та кукурудзи в Південній Америці. Тож наступний сезон також не буде нудним», – підсумувала А. Танська.

Нагадаємо, що озвучено найбільших виробників смородини в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: