АНАЛІТИКА

Ціни на продукти харчування зростуть на 20%

30.04.2022 08:35
shutterstock_633378200

Світові ціни на зерно і продукти харчування зросли з початком російської агресії проти України. До чинників зростання цін в Україні додаються інфляція та витрати на логістику через зруйновані шляхи. Про це повідомляє agroreview.com, пише аgronews.ua.

У будь-якому випадку Україна буде в змозі забезпечити внутрішні потреби у продовольстві, але транспортувати продукцію  стане дорожче.

«В Україні буде і хліб, і до хлібу. Аграрії зараз виконують своє стратегічне завдання. Вони працюють над посівною кампанією, дбають, щоб засіяти поля культурами, які будуть необхідні для забезпечення продовольством населення та армії. Проте процес доступності до продукції погіршився через воєнні дії, тому ціни на продукти харчування дещо зростуть.  Ще до війни зросли ціни на енергоносії, газ, паливно-мастильні матеріали,  а з її початком дуже ускладнилися логістичні ланцюги –  зруйновані мости та шляхи. Наразі продукція доставляється об’їзними дорогами, що здорожчує витрати на транспортування», – заявив під час національного телемарафону Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

До чинників здорожчання продовольства додається інфляція.

«Також не слід забувати щодо цінових позицій на харчові продукти, про вплив рівня інфляції в Україні, який з приходом війни зріс. Можна прогнозувати зростання цін на продукти в Україні не менш як на 20%», – додав Денис Марчук.

Читайте також: В Україні злетіли ціни на овочі: що подорожчали найбільше.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: