Нафтові котирування на світових біржах активно зростають на тлі прогнозів збільшення споживання внаслідок високих цін на газ та можливої холодної зими. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.
Листопадові ф’ючерси на нафту марки Brent вчора виросли на 2,5% до трирічного максимуму 80 $/барель, а на нафту марки WTI – на 2,7% до 76 $/барель, що є найвищим рівнем останніх 5 років.
Причиною зростання став прогноз Goldman Sachs, згідно з яким ціни на нафту марки Brent до кінця року виростуть на 10 $/барель до 90 $/барель на тлі вищого, ніж очікувалося, попиту на енергоносії та повільного зростання пропозицій внаслідок переносу на квітень ядерної угоди з Іраном, що не дозволить збільшити поставки іранської нафти.
За оцінками ОПЕК+, світове споживання нафти може збільшитись ще на 370 тис барелів/добу, якщо ціни на природній газ тривалий час залишатимуться на високому рівні. На засіданні 4 жовтня ОПЕК+ обговорять плани подальшого видобутку.
За даними асоціації ЕІА, станом на 17 вересня запаси нафти у США були на 8,2% меншими, ніж середній 5-річний рівень, запаси бензину – на 2,4% меншими, а дистилятів – на 13,8%. Водночас видобуток сирої нафти в країні зростає і протягом тижня збільшився на 5% до 10,6 млн барелів/добу, що все одно на 19,1% поступається рекордному «доковідному» рівню лютого 2020 р у 13,1 млн барелів/добу.
Кількість працюючих нафтових вишок у США за тиждень збільшилася на 10 шт до 17-місячного максимуму – 421 бурових установок, після того, як у серпні 2020 року їх кількість скоротилася до 15-річного мінімуму – 172 установки.
Світові запаси сирої нафти у нафтових танкерах, що стоять по всьому світу не менше 7 днів, виросли на 12% до 77,76 млн барелів, що свідчить про спекулятивний чинник зростання цін.
Зростання цін на нафту найближчим часом підтримає ринки сільгоспкультур, які використовуються у виробництві біопалива, зокрема ріпаку, кукурудзи та рослинних олій.
Нагадаємо, що Сім’я фермерів вирощує небачені досі нікому гарбузи.