НОВИНИ

Ціни на молочку знову зростають

09.12.2021 11:06
aboeku8a3x3pw5rl

На початку грудня вартість всіх молочних товарів знову демонструє впевнене зростання, при тому, що в кінці листопада сири та вершкове масло демонстрували ознаки стабілізації. Про це повідомив Максим Фастєєв, провідний аналітик «Інфагро», на своєму каналі в Telegram, пише agronews.ua.

«Наприкінці листопада сири та вершкове масло демонстрували ознаки стабілізації (пропозиція олії на споті зросла, а ціни минулого тижня суттєво відкотилися)», — написав Фастєєв.

На його думку, можливо, b2b покупці вирішили зробити останній ривок перед святами, щоб додатково законтрактуватися на перший квартал через невизначеності з новими штамами вірусу і майбутніми карантинними обмеженнями.

«Наприклад, Trigona пише, що уряди країн Північної Африки створюють все більше і більше бюрократичних перешкод для імпорту молочних продуктів, незважаючи на високий місцевий попит і існуючі проблеми з логістикою. Так, Алжир скорочує термін дії дозволів на імпорт з 6 до 3 місяців, що технічно дає переваги для європейського товару перед Новою Зеландією та Південною Америкою», — додав аналітик.

Так, імовірно, що додатковий попит «на біржі» виник після оголошення рядом європейських молочних компаній про істотне підняття закупівельних цін на сире молоко в грудні-січні.

«Хоча це досить очікуваний тренд (реакція на осінню динаміку ринку коммодитіс і спотових рівнів для сировини), як і той факт, що в першому кварталі 2022 року молочна полиця ЄС буде дорожчати», — підсумував Максим Фастєєв.

Читайте також: Озвучено розмір націнки на хліб у супермаркетах.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: