НОВИНИ

Ціни на малину нечувано зросли

20.10.2021 12:33
malina-thumb

Цього року українська малина обійшла навіть найдорожчу ягоду вітчизняного ринку – лохину. Закуповували її у виробників від 60 гривень за кілограм. Натомість, у Києві ціна вже ставала у два з половиною рази вищою – 160 гривень за кілограм. Про це повідомляє ТСН, пише agronews.ua.

Один працівник нині збирає до 50 кілограмів малин за день. У пік сезону цифра подвоювалася і можна було заробити тисячу гривень за зміну. Гектар своєї землі Станіслав Костенко засадив малиною ще десять років тому – чим неабияк здивував сусідів.

“Картопля мені не вигідна. Мені хочеться щось заробить. На картоплі багато не заробиш, якщо чесно”, – каже він.

Але лише цієї осені, каже, відчув смак заробітку. Малина примхлива ягода – псується швидко. Тож експорують її заморожену – температура -20 градусів. Сортують уже після морозилки 

Торік Україна продала за кордон майже 20 тисяч тонн – це був рекорд. Утім, нового врожаю вже експортовано майже стільки. Є всі шанси цю цифру на кінець року подвоїти. Причина не у збільшенні площі під малиною чи у гігантському урожаї, просто ціна на ягоду висока, а тому внутрішньому споживачеві не по кишені.

Експортерка Алла Пономаренко каже, що ціна на малину справді досягла історичного максимуму. “Мало хто з українських споживачів готовий платити 100-150 грн за кілограм малини. З цього вона в основному пішла на експорт. У минулому році ми експорутвали малину десь 1,5, 2,5, 3 євро. Максимально в кінці сезону було 4 євро. Зараз є вже прецеденти, коли продають по шість євро. Можливо, навіть тенденція буде більшою – ближче до семи євро”, – розповіла фахівчиня.

Малиновому бумові посприяв не врожай у світових лідерів. Україна цьогоріч уперше на пряму продала малину до США та Канади. Основний покупець – Європа. Найбільше – Польща, Німеччина та Литва. Саме з Європи наша малина вже йде далі по світу, але – як не наша. 

Крім того, вропейські виробники малини скоротили насадження через брак робочої сили. Збирати урожай там і так особливо не було кому, а через пандемію зменшився потік сезонних заробітчан. “Зараз в Європі люди не хочуть виходити в поле і працювати. 15 років тому люди з України іздили до Німеччини збирати полуницю: п’ять років тому – до Польщі. зараз тенденція і коньюктура світова переходить до України”, – пояснив голова фермерського господарства Андрій Білий.

Українські аграрії, каже Андрій Білий, теж вирубали малинники. Але з іншої причини. Три роки тому ягода коштувала нижче від собівартості: виграли лише ті, хто об’єднався в кооперативи. Якщо ж аграрії знову закладуть малинники, то привабливість цього бізнесу відповідно впаде. Малина для українських покупців за кілька років стане доступною.

Нагадаємо, що Озвучено закупівельні ціни на зерно в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: