НОВИНИ

Мінагрополітики шукає альтернативу російським добривам

23.08.2016 09:12

Міністерство аграрної політики і продовольства шукає альтернативні Росії країни для постачання добрив в Україні в зв’язку із завищеними цінами українського монопольного виробника і російських постачальників, повідомив УНІАН перший заступник голови Мінагропроду Максим Мартинюк.

“Міністерство займається тим, що шукає інші джерела поставок добрив натомість російським, – сказав Мартинюк. – Добрива можуть поставлятися з Узбекистану, Білорусі, Литви”.

Заступник міністра зазначив, що на сьогодні майже всі фосфорні і калійні добрива поставляються в Україну з Росії. Уряд поки не вийшло на остаточне рішення щодо скасування антидемпінгових мит на російську продукцію.

“Ми маємо дві різноспрямовані проблеми. З одного боку, у нас ринок фактично монополізований одним виробником, з іншого боку, у нас постійно зростає питома вага російських добрив. Якщо ми подивимося не на азотні, а на фосфорні та калійні добрива, то там ми вже практично втратили вітчизняне виробництво, 95% ринку контролюють росіяни. Тому зараз рішення щодо антидемпінгових мит на російські добрива не прийнято, і це рішення однозначно в процесі свого прийняття вимагає усвідомленого і комплексного підходу”, – сказав Мартинюк.

За матеріалами: УНІАН.

 

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: