ВАЖЛИВО

Через недбальство чиновника держава втратила 56 млн грн

23.09.2021 07:33
e7b6a2c11e6415497290ae46de410001_XL

Служба безпеки України у Закарпатській області продовжує викривати масштабну схему розкрадання природних ресурсів у руслі річки Тиса та на її притоках. Про це повідомляє СБУ, пише agronews.ua.

Викрито ще одного керівника управління державного водного господарства, який «прикривав» тіньовий видобуток піщано-гравійної суміші під виглядом розчистки та регулювання русел гірських рік.

Збитки держави від протиправної діяльності тільки цього чиновника оцінено у понад 56 млн грн.

За даними слідства, посадовець, до обов’язків якого входить збереження місцевої екосистеми, погодився «заплющити очі» на її руйнування. Натомість надав підприємцям повний безконтрольний доступ для проведення робіт без жодних дозволів.

Наразі керівнику міжрайонного управління водного господарства повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Також раніше за матеріалами СБУ повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин) Кримінального кодексу України його «партнерам» по оборудці, п’ятьом керівникам приватних підприємств. Збитки держави від їх «підприємницької діяльності» оцінено у понад 76 млн грн.

Тривають слідчі дії для виявлення та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до функціонування протиправної схеми.

Нагадаємо: у межах цього кримінального провадження минулого місяця оголошено про підозру заступнику керівника одного із міжрайонних управлінь водного господарства за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України та двом керівникам приватних підприємств за ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин) Кримінального кодексу України.

Загальні збитки держави за неповні два роки існування схеми оцінено у понад 250 млн грн.

Встановлено, що цей тіньовий промисел призвів до повного руйнування ґрунтового покриву та рослинності, для відновлення яких знадобляться десятки років.

Викриття протиправної діяльності відбувалося спільно зі слідчими ГУ Нацполіції у Закарпатській області, а також Екологічною інспекцією за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.

Нагадаємо, що Стало відомо, чому ліквідовано найбільшого виробника мінеральних добрив в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: